کتاب های فارسی - آرشیو این وبلاگ در پایین صفحه قرار دارد

stat code

stat code

۱۳۹۱ آبان ۱۵, دوشنبه

خبرنامه کتابهای رایگان پارسی امیرنعمتی/ایبنا:«تفسير جامع قرآن كريم»راهی بازارنشر می‌شود


  «تفسير جامع قرآن كريم» راهی بازار نشر می‌شود
14 آبان 1391 ساعت 14:04
تصویر کتاب
خبرنگار : سميرا سرخان زاده

نویسنده کتاب «تفسير جامع قرآن كريم (گزيده‌اي جامع از تفاسير قرآن)» از این اثر به عنوان نخستین کتابش یاد کرد که اطلاعات جامعی را درباره تفسیر سوره حمد در اختیار عموم مخاطبان قرار می‌دهد.
امیر نعمتی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، از این اثر به عنوان گزیده و چکیده‌ای از تفاسیر سوره حمد یاد کرد که به ‌همراه مفاهیم مختلف این سوره و نکات کاربردی آن با زبانی روان تدوین کرده است.
 
وی افزود: این اثر را بر اساس «تز جامع» محمدرضا یحیایی و با ایده وی گردآوری کردم. این کتاب نخستین اثرم به شمار می‌آید.
 
نعمتی درباره «تز جامع» گفت: این طرح در واقع یک مکتب، سبک، سیستم و علم جدید نیست، بلکه نظریه‌ای نوین و روشی برای پیشرفت در همه ابعاد و زمینه‌ها و کارهای زندگی انسان به‌شمار می‌آید و یحیایی با هدف فراهم آوردن زمینه‌های پیشرفت انسانی این تکنیک را ارایه کرده‌ است.
 
مولف کتاب اظهار کرد: بر اساس «تز جامع» باید بدون تعصب، قضاوت و پیش‌داوری با همه چیز روبه‌رو شد، این رفتار و سلوک درسی از ائمه اطهار(ع) و پیامبران(ص) به شمار می‌آید. «تز جامع» به ما مي‌گويد كه خداوند انسان را اشرف مخلوقات قرار داد، آنگاه به انسان امر كرد كه به تمامي آفرينش خداوند بر اساس تفكر و تعمق و تبر نگاهي ژرف داشته باشد، شايد رستگار شود. 

مولف اثر درباره محتوای کتابش توضیح داد: این کتاب با هدف بررسی تفسیر بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم و سوره حمد به مباحثی مانند شان‌نزول، فضیلت، ختوم و اذکار، شفا و درمان، داستان و ضرب‌المثل، خواص و منافع، علم اعداد و حروف، اسماءالحسنی، درس‌ها، ترجمه و تفسیر می‌پردازد. 

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به تفاسیر متعدد در این زمینه با چه هدفی این اثر را تدوین کرده است؟ گفت: در راستای ارتقای آگاهی دینی و ساده‌کردن مطالب پیچیده تفاسیر که برای افراد عادی درک آن‌ها با دشواری‌هایی همواره است، این اثر را تدوین کردم.

وی طلبه‌ها، دانشجویان، پژوهندگان قرآنی و جویندگان خداشناسی را از جمله مخاطبان کتابش یاد کرد و گفت: ویژگی خاص این اثر جامع‌بودن آن است؛ یعنی از زوایای جدید و مختلفی به تفاسیر سوره‌ها می‌نگرد و دیدگاه‌های بیشتر علما و مفسرین به‌همراه سایر نکات مرتبط سوره را در خود جای داده است.

نعمتی در پایان درباره رویکرد اثر پژوهشی‌اش یادآور شد: با اعتقاد به این که زکات علم، نشر آن است، کوشیدم اطلاعات جامعی را در حوزه تفسیر سوره حمد در اختیار مخاطبان قرار دهم.

نخستین چاپ کتاب «تفسير جامع قرآن كريم(گزيده‌اي جامع از تفاسير قرآن)» جلد یکم، سوره مباركه حمد، اثر امير نعمتي به‌ کوشش محمدرضا يحيايي و با  ويرایش كبرا حكيمي تا هفته آینده از سوی  انتشارات نماد انديشه منتشر خواهد شد.
کد مطلب : 153298  
http://www.ibna.ir/vdcf1mdycw6dt0a.igiw.html

http://www.an147.com/

هیچ نظری موجود نیست: