کتاب های فارسی - آرشیو این وبلاگ در پایین صفحه قرار دارد

stat code

stat code

۱۳۹۰ فروردین ۱۶, سه‌شنبه

Re: Fw: [farsibooks] Fw: [Sineh] -:|:- دلیل عقب ماندگی ؟

 

با درود بر شما

این که شما میگید دین به این شکلی که بنده میگم نبوده لطف کنید بگید پس چه جوری بوده و هست؟ اون ایه ای رو که شما مثال زدید جزو بدیهیاته، در واقع نیازی به این نیست که حتما برای درک این موضوع حتما به قران رجوع بفرمایید اینو جوامع بشری خودشون  درک کردند بدون اینکه به قران مراجعه کنند حالا چون تو قران این حرف اومده برای شما خیلی بزرگنمایی داره و مقدسه ،

در مورد متخصص دین باید عرض کنم خدمتتون که مشکل ما دقیقا از اینجا شروع میشه،

که درواقع تخصص دین دکانیست که دینداران وا کرده اند تا از بیسوادی مردم سواستفاده کنند.

 عزیز من دین چیزی نیست که نیاز به متخصص داشته باشه، اینکه بخوای تشخیص بدی دروغ زشته، یا کلا "گفتار نیک  پندار نیک  کردار نیک "همچین مساله پیچیده ای نیست که نیاز به مرجع تقلید داشته باشه و اما اگر در مورد تخصص در امور دینی منظورتون مواردی همچون اینه که :

با پای چپ بری تو دستشویی یا با پای راست، یا احکامی چون شکیات نماز که باید حواست باشه یه وقت خدای نکرده یه سجده کم یا زیاد نری اونوقت خدا نمازت رو قبول نمیکنه یا شش دانگ حواست باشه یه وقت هنگام راز و نیاز با خدا بادی ازت در نره ، یا احکام مقاربت که باید حواست باشه تا کجا داری .... یا احکام دخول بر حیوانات ، که به شرح کافی در کتب تخصصی دینی همچون توضیح المسائل ، اصول کافی و ... امده است ، اگر واقعا منظورتون اینهاست خب دیگه بنده حرفی برای گفتن ندارم و تسلیم محض شما هستم تخصص پزشکی هم جای خودشو داره البته.

 

و اما در مورد معجزه بودن قران ، اعجاز عددیشو که خودم در اوردم  و به عینه دیدم که چقدر معجزه است، قبلا هم بهتون گفته بودم انگار، اما اعجاز کلامی اون مثل نظم و نثر اون که تمام

ملیت ها کتاب هایی رو دارند که نظم و نثر انها بسیار زیبا می باشد دیوان اشعار حافظ و سعدی و خیام خودمون هم کم از قران ندارند ، پند های حکمت اموز، نکات اخلاقی و اجتماعیه فراوان و ... ولی دلیل نمیشه  ادعا کنیم معجزه است.

و در مورد اشتباهات قران همینکه میگه زنان رو در مواردی باید زد خودش اشتباهه، البته از اونجا که این حرف از طرف خداست هیچ عیب و ایرادی هم در کار نیست .

و اما در مورد این قسمت از قران که می فرماید :  اهدنا الصراط المستقیم، که معنیش میشه

ما را به راه راست هدایت فرما ، این جمله از خداست یا بنده خدا؟ خدا میفرماید ما را به راه راست هدایت فرما؟

و اما در مورد پیشگویی های قران: فرضا گفته ایران از روم شکست می خورد، خب چشم بسته

غیب گفته، ایران در ان دوران  در عرض سه سال 11 تا پادشاه عوض کرد ، دوست و یاور محمد یک ایرانی بود به نام سلمان فارسی، نام اصلی او روزبه بوده که در واقع از موبدان زرتشتی بوده که به عربستان فرار کرده و موبدان زرتشتی هم همواره در اوضاع سیاسی ایران سری در سر ها داشتند مسلما از اوضاع سیاسی اشفته ایران خبر داشته ، خب براحتی اخبار کشور ایران در اختیار محمد قرار گرفته محمد هم پیش بینی کرده ، مثل این میمونه که بنده پیش بینی کنم عراق در جنگ با امریکا شکست خواهد خورد، به این گونه مسایل میگویند امور محقق الوقوع البته به نظر شما معجزه .

و در مورد پیشرفته بودن بشر ، بشر امروزی فکر میکنه همواره عقبه ، و شدیدا تلاش داره با سرعت بیشتری به سمت اینده حرکت کنه و در مورد انسان ها بنده صراحتا حضور شما عرض میکنم هرگز ادعای کامل بودن عقل رو نمیکنم به نوعی عقل ما هرگز کامل نیست و نقصان به عقل ما راه داره ، خیلی ها هستند که این گونه فکر میکنند، خود شما فکر می کنید عقل کل هستید؟ خداییش؟

و اون دانشمندانی که مثال می زنید همان متخصصان دینی هستند که بلایی شده اند به جان مردم و می خواهند به زور مردم را خوشبخت کنند

 

به زور میخوایم اسلام رو به دنیا بقبولونیم ، راس ساعت 4 صبح صدای اذان از تمام بلندگوها بلند میشه ، سر ظهر هم همین طور، همه باید به زور گوش کنن ، چه بخوان چه نخوان، این اسلام به این فکر نیست که پسر جان یکی ممکنه دوست نداشته باشه صدای اذانو، یکی ممکنه مریض باشه ، شاید یکی مثلا داره درس میخونه و تمرکز کرده صدای اذان باعث میشه رشته افکارش پاره بشه نتونه درس بخونه، ولی از اونجاییکه متخصصان دین تشخیص دادن این جوری این دنیا و ان دنیای ما تضمین میشه باید به زور پذیرفت .

همچنین در مورد گرایش به اسلام ، تعداد افراد ملاک درست بودن اون نیست چه بسا که

در زمان محمد همه اعراب بت پرست بودند و محمد موحد بود پس چون تعدادشون بیشتر بود بت پرستی درست بود؟

نکته بعدی اینکه قبلا هم خدمتتون عرض کردم ، متخصصین دینی اسلام درس خودشونو خوب بلدند چنان اسلام رو خوش اب و رنگ نشان می دهند اما همینکه طرف بدام افتاد دیگه راه برگشتی نداره، برگشت یعنی ارتداد و ....

و اما اسلام هراسی مقوله ایست که در اینجا نمیگنجد و لی با یک مثال کوچک براتون توضیح خواهم داد ، در تمام دنیا استراتژی جنگ سعی در حفظ نیروی انسانی داره، تمام فرماندهان

سعی میکنند نیروهای خودشونو حتی اگر زخمی هم شده باشه حفظ کنند نه اینکه مثل مسلمانان بپرند رو مین، به خودشون بمب و دینامیت ببندند و خودکشی انتحاری کنند ، اسمش رو هم میذارند ایثار و فداکاری و خودشونو شهید هم محسوب میکنند، به جای اینکه بشینند فکر کنند و راه بهتری برای مبارزه انتخاب کنند ، دست به خودکشی انتحاری میزنند

چرا چون دین اسلام به خطر افتاده هرجوری هست باید اسلام رو نجات بدن، هیشکی هم نیست بگه اسلام اومده راه سعادت و درست زندگی کردن رو نشون بده،  علیرضا جان این یعنی چی؟ اسلام امده جان انسان ها رو نجات بده یا انسان ها خلق شدند تا اسلام رو نجات بدن؟ کدومش درسته؟

وقتی مسلمانان برای جان خودشون ارزش قائل نمیشن برای سایرین به نظرت ارزش قایل میشن؟

به خاطر همینه که از اسلام میترسن، خب حق هم دارن

البته این جوری نمیشه بحث کرد باید بشینیم یه نهاری شام تپلی با هم بزنیم خوشگل بحث کنیم. 

Ok??

خدا نگهدارت--- On Tue, 4/5/11, Alireza lotfi <a_lotfi2000@yahoo.com> wrote:

From: Alireza lotfi <a_lotfi2000@yahoo.com>
Subject: Fw: [farsibooks] Fw: [Sineh] -:|:- دلیل عقب ماندگی ؟
To: farsibooks@yahoogroups.com
Date: Tuesday, April 5, 2011, 12:33 AM

 


با سلام
علت اینکه من از گذشته گفتم اینه که شما از نقاط ضعف دین گفتید. من هم براتون گفتم که در دین هیچگاه به شکلی که شما میگید نبوده. در واقع خودتون می برید و خودتون هم می دوزید. بحث اینجاست که شما از دین درک درستی ندارید وگرنه خداوند در قرآن در 1400 سال پیش گفته:
 
إِنَّ اللّهَ لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ  
در حقيقت‏خدا حال قومى را تغيير نمى‏دهد تا آنان حال خود را تغيير دهند
 
دوم: مراجع تقلید متخصص دین هستند، مانند یک پزشک که متخصص کار خودشه. یعنی اگه شما بدونید داروی سرماخوردگی چیه ، دیگه دکتر شدی؟
 
قران معجزه نیست؟ اگه بخواین میتونیم با هم گفتگو کنیم ببینیم که معجزه هست یا نه . همینکه بعد از 1400 سال هنوز کوشش میکنن تا قرآن رو زیر سوال قرار بدند و مثلا از توش اشتباهی در بیارند و نمیتونن یعنی معجزه است. اما اگر بیشتر بخواین بگین تا براتون بگم.
 
اما دوست عزیز آیا زمانی بوده که بشر فکر کنه پیشرفته نبوده؟ آیا کسی رو پیدا میکنید که بگه عقل من ناقصه؟ اتفاقا شاید عقل تنها چیزی هست که بشر فکر میکنه ،کم نداره.
دانشمندانی بودند در گذشته نه چندان دور که با نظریه های خودشون جامعه شون به سوی یک مسیر غلط منحرف کردند که می توان از کمونیست در شوری سابق نام برد که 70 سال مردم رو به سوی هیچ برد. و آخرش هم که می دونید.آیا اونها متخصص نبودند؟
 
تفاوت مکتب هایی که در غرب ساختند با مکتب های الهی بخصوص اسلام در یک چیزه اساسی است و آن اینکه آنها هدف شان فقط ساختن دنیاست اما اسلام دنیا و آخرت با هم.اینجاست که مسیر راه عوض خواهد شد. و یک سوال اساسی  اینکه چرا در جوامع غربی که سطح رفاهشون بالاست باز دنبال دین اسلام میرن؟ چرا کمپانی های فیلم سازی فیلم هایی میسازند که در آن اسلام هراسی را به مردمشون القا کنند؟
دوست عزیز شما می تونید خودتون در اینترنت جستجو کنید ببینید پیش بینی ها درباره تعداد مسلمانان در 50 سال آینه در قاره های مختلف چه وضعی داره.
با تشکر 
دوست عزیز
  
----- Forwarded Message ----
From: bahador taslimian <bhd172002@yahoo.com>
To: farsibooks@yahoogroups.com
Sent: Mon, April 4, 2011 5:20:32 PM
Subject: Re: [farsibooks] Fw: [Sineh] -:|:- دلیل عقب ماندگی ؟

 

با درود بر شما

اقای لطفی، بنده گفتم از نقاط ضعف اسلام اینه، اما نگفتم اسلام یا دین کلا یه نقطه ضعفه، اسلام هم مانند هر دینی نقاط قوتی داره، انسانها امروزه به سطحی از اگاهی رسیدند که دیگه نیازی به مرجع تقلید و فقیه عادل و از این جور حرفا ندارند همان طور که در ژاپن می بینید، همه با هم کمک میکنند تلاش میکنند ایثار میکنند دیگه نیازی ندارند منتظر یکی باشند تا پس از هزار سال بیاد نجاتشون بده، این خودشون هستند که تلاش میکنند و زندگی شونو میسازند و صلح و صفا رو برای جامعه خودشون به ارمغان میارند نیاز به منجی موعود ندارند.

شاید شما انتقاد بنده رو به کل دین تعمیم داده باشی، و کلا بنده رو به عنوان منتقد سرسخت دین شناخته باشی، اما اگر بنده منکر معجزهای به نام قرآن، شق القمر و ... باشم هرگز منکر

اتحادی که محمد برای مسلمین به ارمغان اورد نیستم، اون چیزی که در دین اسلام بیشتر از قران به معجزه شباهت دارد اتحاد مسلمانان است نه خود قران، درواقع معجزه محمد اتحاد بود نه قرآن.  

 این دیگه خیلی فهمش راحته: در خیلی از جوامع امروز بشری قرانی وجود نداره اما زندگیه بسیار ایده الی دارند رمزش هم اتحادیه که بین اونها برقراره و اصولا جوامع پیشرفته بشری که در بین اونها ارزشهای اخلاقی متعال رواج پیدا کرده،برخلاف دروغ هایی که علمای اسلام به ما تحویل میدهند و اونها رو بی بند وبار جلوه میدن، تمایلی برای گرایش به اسلام ندارند و شاید اسم محمد و 12 امام ما رو نشنیده باشند ولی سطح زندگی بالایی دارند، فقط اینکه تصوری از اینده بهتر برای جامعه خودشون دارند نه تصوری از گذشته و سعی در پیاده سازی اون اینده در جامعه خودشون دارند نه اینکه گذشته رو پیاده سازی کنند،تمام تلاشتون اینه که 1400 سال پیش رو در جامعه امروز پیاده کنید، نمونه اش همین احادیثی که مثال زدید مربوط به چند سال پیشه؟ یعنی در بین این همه ادم زنده امروزی یه دونه ادم حسابی پیدا نمیشه که شما از 1000 سال پیش مثال میزنید؟ میدونید چرا کشور ما همین چهل سال پیش این همه پیشرفت داشت؟ چون الگوی زنده و ادم حسابی داشت  امثال دکتر شریعتی ها، پرفسور حسابی ها  ... حله داداش؟
یا بازم بگم؟

 

خدا نگهدارت


--- On Mon, 4/4/11, Alireza lotfi <a_lotfi2000@yahoo.com> wrote:


From: Alireza lotfi <a_lotfi2000@yahoo.com>
Subject: Re: [farsibooks] Fw: [Sineh] -:|:- دلیل عقب ماندگی ؟
To: farsibooks@yahoogroups.com
Date: Monday, April 4, 2011, 12:57 AM

 
با سلام
دوست عزیز کجای دین گفته کارتون رو درست انجام ندید؟ این از ضعف دین نیست از بد فهمیدن ماست. همه قرآن دعوت به تفکر و تعقله. این ما هستیم که به جای کار درست کار کردن ئوست داریم همه مشکلات رو به گردن یکی دیگه بندازیم این از عادات ماست. در ذیل من یک بحث کوچکی از درست کار کردن رو میذارم و ادامه رو لینک می دم که بخونید.

حدیثی از صادق آل محمّد(ع)  در تفسیر یک ایه قرآن. نخست از این ایه آغاز می‌کنیم:

الّذی خَلَقَ المَوتَ و الحیاةَ لِیبلُوَکُم أحسَنُ عَمَلاً.


خداوند، مرگ و زندگی را بیافرید تا شما را بیازماید که کدام یک کاری بهتر می‌کنید.

از امام صادق(ع) درباره ایه مزبور، روایت شده است:

لیس یعنی أکثر عملاً ولکن أصوبکم عملاً.


مقصود، عمل بیشتر نیست، بلکه عمل بهتر است.

همچنین پیامبر خدا(ص) فرموده است:

إنّ الله تعالی یحبّ مِن العاملِ إذا عَمِلَ أن یحسِن.


خداوند، دوست دارد که هر کارگزاری که کار می‌کند، نیکو کار کند.

نیز آن حضرت در حدیثی دیگر فرموده است:

إنّ الله تعالی کتب الإحسان علی کلّ شیء.


خداوند، در هر کاری، نیک انجام دادنِ آن را فرمان داد.

کلیدواژه این احادیث، «احسان» است. احسان در این احادیث به معنی «کار نیک کردن» نیست؛ بلکه به معنی «نیک کار کردن» است. یعنی هر کس کاری می‌کند، باید آن را نیک (درست و استوار و محکم)، انجام دهد. شاهد، این که در برخی احادیث به جای کلمه احسان، «اِحکام» و «اِتقان» آمده است. شاهد دیگر، این که در ادامه همین حدیث آخر آمده است: «هر گاه حیوانی را ذبح می‌کنید، درست ذبح کنید. کارد را خوب تیز کنید و ذبیحه را راحت سازید».
http://www.hawzah.net/hawzah/magazines/magart.aspx?id=52708From: bahador taslimian <bhd172002@yahoo.com>
To: farsibooks@yahoogroups.com
Sent: Fri, April 1, 2011 9:20:38 PM
Subject: Re: [farsibooks] Fw: [Sineh] -:|:- دلیل عقب ماندگی ؟

 

یا درود بر شما دوست عزیز

این مطلبی رو که اشاره کردید از نقاط ضعف اساسی دین اسلامه، از یک طرف اسلام ادعای روشنفکری داره و انسانها رو به گردش در زمین و تفکر در نشانه های خلقت دعوت میکنه اما از طرف دیگه با این نوع خرافات جلوی تفکر و تعقل رو میگیره، یا مثلا صدقه بدید تا از بلایا یی که نازل میشود در امان بمانید خب اگر قراره با صدقه از بلایای طبیعی همچون زلزله و طوفان و سیل و عیره در امان بمانیم دیگه چه نیازی به علم و دانش داریم تا اماکن ضد زلزله وضد سیل و ... بسازیم

به جای اینکه جاده هامون رو استاندارد درست کنیم، اتومبیل هارو با بالاترین سطح استاندارد های محافظتی و امنیتی بسازیم به جاش صدقه میدیم.اینها مواردی است که اسلام با رهنمودهایش جلوی تعقل و تفکر رو میگیره.

 بریم به ژاپنیها هم صدقه رو یاد بدیم ؟ خوبه نه؟

 
موفق باشید--- On Thu, 3/31/11, farzan <farzadiq@yahoo.com> wrote:


From: farzan <farzadiq@yahoo.com>
Subject: [farsibooks] Fw: [Sineh] -:|:- دلیل عقب ماندگی ؟
To: farsibooks@yahoogroups.com
Date: Thursday, March 31, 2011, 8:01 PM

 


best regard

--- On Wed, 3/30/11, hamed2352 <hamed2352@gmail.com> wrote:

From: hamed2352 <hamed2352@gmail.com>
Subject: [Sineh] -:|:- دلیل عقب ماندگی ؟
To:
Date: Wednesday, March 30, 2011, 10:34 AM

  

صحبت یکی از دوستان که دوست داشتم همه بشنون :

 

ایران كه بودم یه دوستی داشتم به اسم نوید كه ۲ سال پیش جلو در خونشون کامیون لهش کرد و در ۲۵ سالگی جوانمرگ شد. پارسال كه ایران بودم رفتم سراغ پدر و مادرش، هر دو تا شون ۳۰ سال پیرتر شده بودن، به قول خودشون کمرشون شکسته بود. کارشون شده بود گریه زاری، خوندن فاتحه، دادن نذر، حاضر دائمی تمامی جلسات قرآن بودن، آخر هفته پول بود كه به قرآن خوانها میدادن كه سر قبرش قرآن بخونن. میگفتن مردن پسرشون اینا رو به خدا نزدیک کرده برای اینکه خواست خدا بوده. اینو داشته باشین، یک سال پیش همین بلا تو هلند سر یه هم خیابانی کافر اومد. اونم بچه نازنینش با ماشین جلوی در خونه تصادف کرد اما باباش به جای فاتحه خوندن شروع به نامه نگاری با شهرداری و شورای شهر و کار رو کشید به روزنامه ها و آخرش ثابت کرد كه این خیابون از نظر شهرسازی برای بچه ها امن نیست. نتیجه این شد كه کلی سرعتگیر و تابلو هشدار دهنده نصب شد تا دیگه این اتفاق تکرار نشه. فرق قضیه رو دارین؟ اون  میگه خواست خداست و دنبال دلیل اصلی نمیره در حالی كه این کافر دنبال دلیل زمینی میگرده وبا تلاشش کاری میکنه كه این اتفاق دیگه تکرار نشه.بعضي کشورها  برای این پیشرفت نمیکنن چون كه ۹۵% فعالیت مغزشون صرف حاشيه میشه__._,_.___
Recent Activity:
This is a non-political list.
.

__,_._,___

هیچ نظری موجود نیست:

بايگانی وبلاگ