کتاب های فارسی - آرشیو این وبلاگ در پایین صفحه قرار دارد

stat code

stat code

۱۳۸۹ اسفند ۲۷, جمعه

Re: [farsibooks] ملکه تومروس

 

یعنی کوروش این قدر بی منطق و خونخوار بوده؟عجب!قابل تامل است


From: m s <meisam101@yahoo.com>
To: farnood khanloo <ferdinandredete@yahoo.com>; farsibooks@yahoogroups.com; ehsan niroumand <aeea1383@yahoo.com>; Ensiyeh Darzinezhad <ensiyeh_darzinezhad@yahoo.com>; samad rostamzadeh <befriendcrow@yahoo.com>; roza fallah <t0xic_girlx00x@yahoo.com>; tohid behruzian <bravesimitan@yahoo.com>; tohid1921 <tohid1921@yahoo.com>; perjam_ala@yahoo.com; i i <yjcnews@iribnews.ir>; yashar abgari <ABGHARY@HOTMAIL.COM>; behrang galamifard <behrang_gf@yahoo.ca>; m nourjou <m.nourjou@hotmail.com>; farzin zarza <farzin.zarza@yahoo.com>; hosein sohrabi <hosein_sohrabi@yahoo.com>; hot_ice82002@yahoo.com; javad poorahmadazar <javad.poorahmadazar@gmail.com>; reza poorahmadazar <r.poorahmadazar@gmail.com>; Ali Salavati <ali_salavati@yahoo.com>; alirea daneshvaran <alireza.daneshvaran@gmail.com>; roshan daneshvaran <roshan.daneshvaran@gmail.com>; ali_rostami@yahoo.com; alireza salavati <alireza.salavati@gmail.com>; mehrdad_lee@yahoo.com; Mehrnoosh _ds <mehrnoosh_ds@yahoo.com>; aydin gholamalizadeh <gallantboy_62@yahoo.com>; khatar halgir <khatar_halgir@yahoo.com>
Sent: Fri, March 18, 2011 9:41:31 PM
Subject: [farsibooks] ملکه تومروس، ملکه آزربایجان در حال بریدن سر کوروش پرتره از نقاش هلندی [1 Attachment]

 

ملکه تومروس، ملکه آزربایجان در حال بریدن سر کوروش 

پرتره از نقاش هلندی 

نقل از هرودوت, تاریخ نگار یونانی است
منیع :رفرانس Herodotus Book One (205)-(214
منیع :رفرانس Herodotus Book One (205)-(214
.ماساژت ها در شمال غرب ایران(آذربایجان) در کرانه رود آراکس(آراز) در همسایگی قوم ایسه دونر زندگی می کردند. ماساژت ها(آزربایجانیها) بسیار ماجراجو بودند. کوروش به دلائل متعدد به سرزمین ماساژت ها لشکر کشی کرد او انگیزه های گوناگونی برای سرکوب این قوم داشته است . یکی پیشینه او بود.او باور داشت که بیش از یک انسان است . و بیش از همه شانس با او بوده است و در همه جنگ ها با موفقیت به اهداف خود دست یافته است . گفتی است که کوروش علیه هر ملتی اراده به لشکر کشی می کرد ، انصراف او از چنین تصمیی ناممکن بود و کسی نمی توانست او را از انجام این تصمیم باز دارد . دنباله‌ این‌ مناقشات‌ به‌ زمان‌ حكمداری‌ ملكه‌ تومروس‌ كشیده‌ و عاقبت‌ جنگ‌ بزرگی‌ دوباره‌ میان‌ كوروش‌ و ملكه‌ آزربایجان كه‌ رهبری‌ سكائیان‌ را نیز در دست‌ داشت‌ در گرفت‌ .
در جنگ‌ اول‌ ، كوروش‌ به‌ حیله‌ پسر ملكه‌ تومروس‌ را كه‌ فرمانده‌ تركان‌ سكائی‌ بود گرفتار كرد و كشت‌ و این‌ مسئله‌ موجب‌ خشم‌ ملكه‌ تومروس‌ گردید . ملكه‌ تومروس‌ كه‌ در رأس‌ یك‌ ارتش‌ بزرگ‌ سكائی‌ به‌ مقابله‌ كوروش‌ شتافت‌ و طی‌ جنگی‌ مخوف‌ سپاهیان‌ كوروش‌ را تار و مار و خود او را اسیر كرد . به‌ دستور ملكه‌ سر كوروش‌ را در طشتی‌ بریده‌ و آنرا در میان‌ طشت‌ خون‌ انداختند و ملكه‌ تومروس‌ خطاب‌ به‌ سر بریدة‌ كوروش‌ !گفت‌ :
«در زندگی‌ از خون‌ خوردن‌ سیر نشدی‌ اكنون‌ ] از خون‌ خود [ بنوش‌ تا سیر شوی‌»

منبع:^ Herodotus Book One (205)-(214


__._,_.___
Recent Activity:
This is a non-political list.
MARKETPLACE

Stay on top of your group activity without leaving the page you're on - Get the Yahoo! Toolbar now.


Find useful articles and helpful tips on living with Fibromyalgia. Visit the Fibromyalgia Zone today!

.

__,_._,___

هیچ نظری موجود نیست:

بايگانی وبلاگ