کتاب های فارسی - آرشیو این وبلاگ در پایین صفحه قرار دارد

stat code

stat code

۱۳۸۹ اردیبهشت ۳۱, جمعه

[farsibooks] Fwd: Best of Balatarin for 05/21/2010

 

http://us1.campaign-archive.com/?u=7fdb14e291091d23007369520&id=bc30532ac2&e=457d8de126

---------- Forwarded message ----------
From: Balatarin <balatarin@sabznameh.com>
Date: 2010/5/20
Subject: Best of Balatarin for 05/21/2010


Email not displaying correctly? View it in your browser.
این خبرنامه حاوی عکس است. لطفا امکان دیدن عکس را در ایمیل خود فعال کنید.
ماموران زندان اوین محمد نوری زاد نویسنده و کارگردان دربند را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند. به گزارش خبرنگار کلمه، روز سه شنبه محمد نوری زاد را به بهانه ی هواخوری از سلول خارج کرده اند و سپس ۵ نفر از عوامل امنیتی اوین بر سر وی ریخته و به قصد کشت او را کتک زده اند. به طوریکه ضربه شدیدی که به سر او وارد آمده است توسط پزشک زندان ضربه مغزی تشخیص داده شده است.بر اثر این ضربه بینایی وی مختل شده است. نوری زاد بعد از این عمل غیر اخلاقی و غیر قانونی ماموران زندان اوین از سه روز پیش در اعتصاب کامل آب و غذا به سر می برد. وی در ملاقات کابینی به خانواده خود گفته است اگر وضعیت به همین منوال باشد زنده نخواهد ماند. همچنین نوری زاد پس از ضرب و شتم از سلول دو نفره اش دربند ۲۴۰ به دخمه ای بی نور و بدون جریان هوا و همچنین سرویس بهداشتی منتقل شده است. محمد نوری زاد سه نامه به رهبر و همچنین رئیس قویه قضائیه نوشته بود که آنها را در وبلاگش منتشر کرد و در پی آن به اتهام توهین به رهبری و رئیس قویه قضائیه از ۳۰ آذر ۱۳۸۸ در بازداشت به سر می برد . وی چهارمین نامه خود به رهبری را از داخل زندان اوین نوشت. دادگاه در حکم بدوی برای این هنرمند ۳ سال و نیم حبس به علاوه ۵۰ ضربه شلاق تعیین کرده است.
با ۲۷۸ امتیاز و ۲۷ نظر سیاست فرستاده شده در بخش
نظرات

 


جرس:ماموران زندان اوین محمد نوری زاد نویسنده و کارگردان دربند را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند که منجر به ضربه مغزی و اختلال در بینایی وی شد. در حال حاضر وی در اعتصاب کامل غذا بسر می برد و گفته است اگر وضعیت به همین صورت ادامه پیدا کند، زنده نخواهد ماند. به گزارش خبرنگار کلمه، روز سه شنبه محمد نوری زاد را به بهانه ی هواخوری از سلول خارج کرده اند و سپس ۵ نفر از عوامل امنیتی اوین بر سر وی ریخته و به قصد کشت او را کتک زده اند. به طوری که ضربه شدیدی که به سر او وارد آمده است توسط پزشک زندان ضربه مغزی تشخیص داده شده است. بر اثر این ضربه بینایی وی مختل شده است.
با ۲۵۳ امتیاز و ۱۵ نظر سیاست فرستاده شده در بخش
نظرات

 


چه تلخ گفته است اين روزنامه نگار شجاع و دربند . چه تلخ رسيده است آن خبر شوم كه آنچنان زده اند آن مرد را كه بينايي خود را از دست داده است . چه سخت است شنيدن اينگونه اخبار نحسي و سكوت كردن و حناق گرفتن از ترس . چقدر بي غيرت شده ام من و چقدر بي انصاف شده اي تو كه چنين رنجنامه اي را بشنوي و سكوت كنم و ساكت باشي از ترس آنكه مبادا جيره مان را ببرند و مبادا فقير تر از ايني شويم كه هستيم . محمد نوريزاد اما بايد بداند ، خانواده آن مرد شريف اما بايد بدانند كه تاريخ از اين دست بيشرمي ها در مقاطعي بسيار ديده است . آنان كه محيط فضل و مردمي بودن شدند ، همان نجباي وطن ، همانها هستند كه جاودانه تاريخ ميشوند و آن بازجويان عزيز ! آن بي شرفان و آن حراميان دوران در هر دوران كه باشد ، مرده گان تاريخند و ملعونان زمان تا ابد . سيد علي قاتل ، آمر و باني همه اين جنايات بداند كه مرده اوست . مرگ را در پيش چشمان ببيند كه بر بزرگ مرد دليري چون نوريزاد چنين روا ميدارد به جرم حق گويي و حق خواهي . لعن دو عالم بر او باد .
با ۲۰۶ امتیاز و ۴ نظر اجتماعی فرستاده شده در بخش
نظرات

 


ضربه مغزی و اختلال در بینایی بر اثر ضرب و شتم جرس:ماموران زندان اوین محمد نوری زاد نویسنده و کارگردان دربند را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند که منجر به ضربه مغزی و اختلال در بینایی وی شد. در حال حاضر وی در اعتصاب کامل غذا بسر می برد و گفته است اگر وضعیت به همین صورت ادامه پیدا کند، او زنده نخواهد ماند. به گزارش خبرنگار کلمه، روز سه شنبه محمد نوری زاد را به بهانه ی هواخوری از سلول خارج کرده اند و سپس ۵ نفر از عوامل امنیتی اوین بر سر وی ریخته و به قصد کشت او را کتک زده اند. به طوریکه ضربه شدیدی که به سر او وارد آمده است توسط پزشک زندان ضربه مغزی تشخیص داده شده است.بر اثر این ضربه بینایی وی مختل شده است. نوری زاد بعد از این عمل غیر اخلاقی و غیر قانونی ماموران زندان اوین از سه روز پیش در اعتصاب کامل آب و غذا به سر می برد. وی به خانواده خود اعلام کرده اگر وضعیت به همین منوال باشد زنده نخواهد ماند. همچنین نوری زاد پس از ضرب و شتم از سلول دو نفره اش دربند ۲۴۰ به دخمه ای بی نور و بدون جریان هوا و همچنین سرویس بهداشتی منتقل شده است. محمد نوری زاد سه نامه به رهبر و همچنین رئیس قویه قضائیه نوشته بود که آنها را در وبلاگش منتشر کرد و در پی آن به اتهام توهین به رهبری و رئیس قویه قضائیه از ۳۰ آذر ۱۳۸۸ در بازداشت به سر می برد . وی چهارمین نامه خود به رهبری را از داخل زندان اوین نوشت. دادگاه در حکم بدوی برای این هنرمند ۳ سال و نیم حبس به علاوه ۵۰ ضربه شلاق تعیین کرده است.
با ۱۹۸ امتیاز و ۴ نظر اجتماعی فرستاده شده در بخش
نظرات

 


در چند هفته اخیر بحث مقابله با بدحجابی در تریبونهای خاص و شناخته شده ای به صورتی مطرح می شود که گویی مشکلات کلان فرهنگی و اجتماعی کشور حل گردیده است. نحوه پرداختن به این موضوع نیز جالب توجه است. چون از یک طرف به نوعی این مسئله عنوان می شود که گویا بدحجابی پایه تمامی مشکلات موجود در جامعه است. در واقع مسبب ناکارامدی برنامه ها و نبودن تدبیر نزد مدیران کشور همگی بدحجابی بانوان کشوراست. از سوی دیگر روندی که برای داغ نمودن این مسئله -به عنوان موضوعی که اولویت روز است- طراحی شده در نوع خود جالب است. مثلا در نمازهای جمعه که محتوای آنها از منبعی یکسان فراهم می شود به راحتی این مطلب قابل تشخیص است. چون در مرحله اول این مسئله را به بلایای طبیعی مرتبط دانستند و عامل اصلی زلزله معرفی کردند. اما بعد از چند هفته تغییر مسیر دادند و اساس مقوله بدحجابی را به وجود آزادی ها و داشتن حقوق شهروندی ربط دادند. یعنی پازل مورد نظر آنها چنین تکمیل شد که آزادی موجب بدحجابی شده و بدحجابی باعث زلزله می شود. اما مطلب اصلی که می خواهم اشاره کنم این سوال است که اگر بدحجابی چنین ایجاد معضل می کند و ناپسند است چرا در روزهای نزدیک به انتخابات امری مطلوب تلقی می شود؟ همین امروز به سادگی می توانید به عکس های خبرگزاری های داخلی از انتخابات های گذشته نگاهی بکنید. همینطور می توانید عکس های همین خبرگزاری ها را در مورد گشت های ارشاد و برخورد با خانم ها نگاه کنید. حالا بگویید که آیا نحوه لباس خانم ها در این مقایسه تقریبا یکسان نیست؟ حتی تصاویری که شبکه های تلویزیونی پخش می کنند کاملا منحصر بفرد است و رقابتی آشکار برای نشان دادن خانم های بدحجاب وجود دارد. چنانکه نسبت نمایش پوشش چادری با پوششهایی که بدحجابی خوانده می شوند بسیار کمتر است. راز این شباهت در این نکته است که در زمان انتخابات اراده مافوقی وجود دارد که به حقوق اجتماعی مردم فشار نیاید تا میزان رضایت عمومی بالاتر برود و شرکت مردم در انتخابات بیشتر باشد. همچنین به علت تمرکز بیشتر رسانه های خارجی در آن زمان، داشتن چهره ای دمکراتیک برای مقامات حیاتی است. اما بعد از گذشتن خر مراد مسئولین از پل انتخابات، بازگشت به سیاست های فرهنگی مورد نظر جناح حاکم ولو به اجبار شروع می شود. این استاندارد دوگانه و ایجاد انقباض و انبساط مداوم در جامعه که برای فریب مردم بکار می رود نه تنها خاصیت سازندگی و گسترش فرهنگ ندارد، حتی نوعی بدحجابی اعتراضی را بوجود آورده است.
با ۱۸۸ امتیاز و ۷ نظر سیاست فرستاده شده در بخش
نظرات

 


کاظم صديقي امام جمعه موقت تهران ميگويد : منبع موثقی از آیت‌الله بهجت نقل کردند که ایشان در خواب دیدند که حضرت امام زمان(عج) در مجلسی حضور داشتند،‌ علمای بزرگ اسلام هم در خدمت آقا امام زمان(عج) بودند،‌ آیت‌الله خامنه‌ای وارد شدند و امام زمان (عج) جلوی پای ایشان تمام قد بلند شدند و برای ایشان جایی برای نشستن باز کردند.
با ۱۸۵ امتیاز و ۱۵۸ نظر اجتماعی فرستاده شده در بخش
نظرات

 


به گزارش خبرنگار کلمه، روز سه شنبه محمد نوری زاد را به بهانه ی هواخوری از سلول خارج کرده اند و سپس ۵ نفر از عوامل امنیتی اوین بر سر وی ریخته و به قصد کشت او را کتک زده اند. به طوریکه ضربه شدیدی که به سر او وارد آمده است توسط پزشک زندان ضربه مغزی تشخیص داده شده است.بر اثر این ضربه بینایی وی مختل شده است. نوری زاد بعد از این عمل غیر اخلاقی و غیر قانونی ماموران زندان اوین از سه روز پیش در اعتصاب کامل آب و غذا به سر می برد. وی در ملاقات کابینی به خانواده خود گفته است اگر وضعیت به همین منوال باشد زنده نخواهد ماند. همچنین نوری زاد پس از ضرب و شتم از سلول دو نفره اش دربند ۲۴۰ به دخمه ای بی نور و بدون جریان هوا و همچنین سرویس بهداشتی منتقل شده است. محمد نوری زاد سه نامه به رهبر و همچنین رئیس قویه قضائیه نوشته بود که آنها را در وبلاگش منتشر کرد و در پی آن به اتهام توهین به رهبری و رئیس قویه قضائیه از ۳۰ آذر ۱۳۸۸ در بازداشت به سر می برد . وی چهارمین نامه خود به رهبری را از داخل زندان اوین نوشت. دادگاه در حکم بدوی برای این هنرمند ۳ سال و نیم حبس به علاوه ۵۰ ضربه شلاق تعیین کرده است.
با ۱۶۵ امتیاز و ۶ نظر سیاست فرستاده شده در بخش
نظرات

 


عده‌اي از افراد مشكوك امروز در حاشيه مراسم بزرگداشت آيت‌الله ميرزاجوادآقا تهراني در شهررري به اتومبيل حامل محمدعلي ابطحي تعرض كردند. بنابراين گزارش، ابطحي كه قرار بود در اين مراسم شركت كند، با حمله عده‌اي مواجه شد كه قصد برخورد فيزيكي با وي داشتند ولي مأموران انتظامي مانع از تعرض به شخص وي شدند. با اين حال، اتومبيل حامل ابطحي آسيب ديد، به طوريكه شيشه‌هاي آن شكسته شد.
با ۱۶۴ امتیاز و ۱۶ نظر سیاست فرستاده شده در بخش
نظرات

 


ماموران زندان اوین محمد نوری زاد نویسنده و کارگردان دربند را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند. به گزارش خبرنگار کلمه، روز سه شنبه محمد نوری زاد را به بهانه ی هواخوری از سلول خارج کرده اند و سپس ۵ نفر از عوامل امنیتی اوین بر سر وی ریخته و به قصد کشت او را کتک زده اند. به طوریکه ضربه شدیدی که به سر او وارد آمده است توسط پزشک زندان ضربه مغزی تشخیص داده شده است.بر اثر این ضربه بینایی وی مختل شده است. نوری زاد بعد از این عمل غیر اخلاقی و غیر قانونی ماموران زندان اوین از سه روز پیش در اعتصاب کامل آب و غذا به سر می برد. وی به خانواده خود اعلام کرده اگر وضعیت به همین منوال باشد زنده نخواهد ماند. همچنین نوری زاد پس از ضرب و شتم از سلول دو نفره اش دربند ۲۴۰ به دخمه ای بی نور و بدون جریان هوا و همچنین سرویس بهداشتی منتقل شده است. محمد نوری زاد سه نامه به رهبر و همچنین رئیس قویه قضائیه نوشته بود که آنها را در وبلاگش منتشر کرد و در پی آن به اتهام توهین به رهبری و رئیس قویه قضائیه از ۳۰ آذر ۱۳۸۸ در بازداشت به سر می برد . وی چهارمین نامه خود به رهبری را از داخل زندان اوین نوشت+. دادگاه در حکم بدوی برای این هنرمند ۳ سال و نیم حبس به علاوه ۵۰ ضربه شلاق تعیین کرده است.
با ۱۵۴ امتیاز و ۱ نظر سیاست فرستاده شده در بخش
نظرات

 


پارلمان‌نیوز: در حالی‌که یک خبرگزاری ضداصلاحات تلاش می‌کند حمله صورت گرفته به ابطحی را مشکوک جلوه دهد که وی در صفحه فیس بوک خود جزئیات کامل این حادثه را منتشر کرد. به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، حجت الاسلام سیدمحمد علی ابطحی نوشته است:« صبح امروز در پایان جلسه ای که بمناسبت یادبود استادم مرحوم میرزا جواد تهرانی در شهر ری شرکت کرده بودم در حین خروج مورد حمله چند نفر لباس شخصی قرار گرفتم و بعد در وسط بزرگراه نزدیک حرم یک اتومبیل پراید جلویم پیچید و چندین موتور سوار با لگد و کابل و چاقو به اتومبیلم حمله کردند و شیشه ها را شکستند و گاز اشک آور به داخل اتومبیلم انداختند و من توانستم به شکل معجزه آسائی از آن منطقه با شیشه های شکسته و چشم پر اشک خارج شوم. خیلی حمله وحشیانه ای بود.هیچکس هم به کمکم نیامد. خیلی مطمئن و بدون واهمه. خدا رحمم کرد.» او همچنین عکس‌هایی از خودروی خود را منتشر کرده است. اما خبر خبرگزاری فارس خود حاوی نکات جالبی است؛ این خبرگزاری مخالف اصلاحات نوشته است:« ابطحی كه قرار بود در این مراسم شركت كند، با حمله عده‌ای مواجه شد كه قصد برخورد فیزیكی با وی داشتند ولی مأموران انتظامی مانع از تعرض به شخص وی شدند. با این حال، اتومبیل حامل ابطحی آسیب دید، به طوریكه شیشه‌های آن شكسته شد. تعرض به ابطحی در حالی صورت می‌گیرد كه وی در دادگاه‌های پس از انتخابات، شجاعانه، تقلب مورد ادعای فتنه‌گران را دروغ بزرگ خوانده و از مواضع خطای خود عدول كرده بود و بعد از آزادی نیز هیچگاه این سخنان خود را رد نكرد.» این خبرگزاری اولا مدعی شده ابطحی قرار بوده در این مراسم شرکت کند که به گفته ابطحی و البته عکس‌های منتشر شده، ابطحی در این مراسم شرکت کرده بود. نکته دوم اینکه فارس تاکید کرده، نیروی انتظامی مانع از تعرض به شخص وی شده‌اند، در حالی‌که ابطحی نوشته است:« خیلی حمله وحشیانه ای بود.هیچکس هم به کمکم نیامد. خیلی مطمئن و بدون واهمه. خدا رحمم کرد.» نکته سوم اینکه، بر اساس مشاهدات عینی خبرنگاران، از ابتدای مراسم جمعیتی در حدود 40 نفر از جوانان 18 تا 30 ساله و جمعی نفر از زنان با پلاکاردهایی تحت عنوان امت حزب الله به حضور ابطحی و مسجدجامعی در این مراسم معترض شده بودند، این افراد همچنین پلاکاردهایی را در ورودی محل برگزاری مراسم نصب کرده بودند و در همان‌جا تجمع کرده بودند که حضور زنان امت حزب‌الله که پلاکاردهایی همچون مرگ بر منافق و قبله تهران ما جای منافقین نیست و ... در عکس زیر که توسط خبرگزاری مهر منتشر شده قابل مشاهده است، همچنین خبرگزاری مهر در خبری که از برگزاری این مراسم منتشر کرده، آورده است:«حدود 150 نفر از طلاب و بسیجیان در بیرون تالار و همزمان با برگزاری مراسم به حضور برخی چهره ها در این مراسم اعتراض کرده و با در دست داشتن پارچه نوشته ها و سردادن شعارهای به بیان اعتراضات خود پرداختند.» نکته چهارم؛ خبرگزاری فارس تا لحظه مخابره این خبر، هیچ خبری از برگزاری مراسم بزرگداشت این عالم بزرگ را منتشر نکرده است و با انتشار اخبار نادرست سعی در التهاب آفرینی دارد. امید است که حداقل پاراگراف آخر فارس که «نیروی انتظامی در حال پیگیری این اتفاق است و قرار است با این عده مشكوك برخورد شود»، سریعا محقق و نتایج آن اعلام شود نه آنکه....
با ۱۴۹ امتیاز و ۶ نظر اجتماعی فرستاده شده در بخش
نظرات

 


ماموران زندان اوین محمد نوری زاد نویسنده و کارگردان دربند را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند. به گزارش خبرنگار کلمه، روز سه شنبه محمد نوری زاد را به بهانه ی هواخوری از سلول خارج کرده اند و سپس ۵ نفر از عوامل امنیتی اوین بر سر وی ریخته و به قصد کشت او را کتک زده اند. به طوریکه ضربه شدیدی که به سر او وارد آمده است توسط پزشک زندان ضربه مغزی تشخیص داده شده است.بر اثر این ضربه بینایی وی مختل شده است. نوری زاد بعد از این عمل غیر اخلاقی و غیر قانونی ماموران زندان اوین از سه روز پیش در اعتصاب کامل آب و غذا به سر می برد. وی در ملاقات کابینی به خانواده خود گفته است اگر وضعیت به همین منوال باشد زنده نخواهد ماند. همچنین نوری زاد پس از ضرب و شتم از سلول دو نفره اش دربند ۲۴۰ به دخمه ای بی نور و بدون جریان هوا و همچنین سرویس بهداشتی منتقل شده است. محمد نوری زاد سه نامه به رهبر و همچنین رئیس قویه قضائیه نوشته بود که آنها را در وبلاگش منتشر کرد و در پی آن به اتهام توهین به رهبری و رئیس قویه قضائیه از ۳۰ آذر ۱۳۸۸ در بازداشت به سر می برد . وی چهارمین نامه خود به رهبری را از داخل زندان اوین نوشت. دادگاه در حکم بدوی برای این هنرمند ۳ سال و نیم حبس به علاوه ۵۰ ضربه شلاق تعیین کرده است.
با ۱۴۷ امتیاز و ۰ نظر سیاست فرستاده شده در بخش
نظرات

 


علی رغم درخواست حامد کرزای برای توقف اعتراضات مردمی علیه دولت ایران ، افغان های شجاع باز هم به خیابان آمدند تا علیه رفتار جنایت کارانه حکومت ایران علیه شهروندان ایرانی و افغانی تظاهرات کنند. راه پیمایی امروز مردم در هرات فقط به خاطر اعدام افغانها در ایران نبود نوعی دادخواهی بود مردم عکس های ندا آقا سلطان، فرزاد کمانگر،شیرین علم هولی و...تعدادی دیگر را حمل می کردند. خواستار آزادی زندانیان سیاسی ...خواستار آزادی جعفر پناهی شدند
با ۱۳۵ امتیاز و ۲۵ نظر سیاست فرستاده شده در بخش
نظرات

 


1. از فرستادن لینکهای سکسی غافل نشوید. هرگز فکر نکنید که بالاترین از این مقوله اشباع خواهد شد. حتی المقدور سعی کنید که لینک شما مربوط به عجایب و غرایب سکس باشد. مثلن طولانی ترین مدت زمان ارگاسم، حامله شدن یک پیرزن پس از سکس با بزغاله، مردی که با گوش همسرش سکس میکند و.... اصلن به این فکر نکنید که بالاترین دارای وجه و شخصیتی در میان رسانه های ایرانیان است. 2. گیر دادن به مسائل دینی و مذهبی از اهم واجبات است. در این مورد لینک شما علاوه بر اینکه احتمال قرار گرفتن در لینکهای برتر روز را دارد، بدون شک در زمره لینکهای مورد بحث روز قرار خواهد گرفت. از هر کتاب،کتابچه و جزوه ای که دم دست دارید استفاده کنید، میتوانید به دفتر بسیج محل یا زیرزمین خانه پدر بزرگتان مراجعه کنید. از احادیث غافل نشوید. اگر روحیه تخیل پردازی داشته باشید حتی خود نیز میتوانید حدیث بسازید و به اسم یکی از امامان،پیامبران ویا خود خدا به ملت قالب کنید! مطمئن باشید کسی از شما مرجع نخواهد خواست! اگرهم کسی از شما مرجع خواست میتوانید یک کتاب تخیلی را معرفی کنید،از این نامها میتوانید برای پرورش تخیلتان بهره بگیرید: کنزالاعمال فی کل ادوار، نور البصر فی شق الفرج، رساله امام رافضی(ع)، معجزات بی بی قدم خیر، تحقیر الوسیله ، و...سعی کنید غیر منطقی ترین ها را انتخاب کنید. حتی المقدور این احادیث را در باب سکس انتخاب کنید، مثلن احکام نزدیکی با مرغابی در آسانسور، یا احکام شک در گوز و یا.... مطمئن باشید کسی به حماقت شما در پرداختن به این موضوعات نخواهد خندید وکسی هم فکر نمیکند که شما آلت دست قرار گرفته اید که نیروی بالاترین را اینگونه هدر بدهید! پرداختن به شخص پیامبر و زنان وی باعث خواهد شد لینک شما دوبله مطرح شود، این مساله ممکن است باعث ایجاد تفرقه بین رده های مختلف جنبش شود اما اصلن مهم نیست چون هدف شما فقط مطرح شدن در بالاترین است و لاغیر! 3. از تخریب ملتها و اقوام دیگر غافل نشوید! وقتی اقلیتی را تخریب میکنید مطمئن باشید که ناراحت خواهند شد و حتی ممکن است به لینک شما منفی بدهند،در عوض اقلیتهای دیگر به صورت فزاینده ای به لینک شما هجوم آورده و شما را روی سر به بالاترین لینکهای روز میبرند! ترک،کرد،فارس ،لر ،عرب ،مهم نیست حرفتان منطقی پشتش باشد یا نه فقط تخریب کنید! از این القاب میتوانید برای اقوام و ملیتهای مختلف استفاده کنید: کرد تروریست،ترک گرگ خاکستری، عرب وحشی، فارس سوسول یا فاشیست و... اگر کسی اعتراض کرد به لینک شما فورآ اورا تجزیه طلب بنامید، بدون شک او کم خواهد آورد ! به خصوص اعراب را بکوبید. تا میتوانید به آنها توهین کرده و آنها را سوسمارخور و بی تمدن بنامید. مطمئن باشید هیچکس ناراحت نخواهد شد،چون اصولن در ایران که عرب وجود ندارد و هرکه هم هست لابد تجزیه طلب و آلت دست اماراتی هاست، سعی کنید خشم خود را از تمام ظلمی را که در این سی سال بر ملت ایران رفته با فحاشی به اعراب و مسخره کردن آنها فرو بنشانید! (بوف بالاترین)
با ۱۳۴ امتیاز و ۶۷ نظر سرگرمی فرستاده شده در بخش
نظرات

 


روز سه شنبه محمد نوری زاد را به بهانه ی هواخوری از سلول خارج کرده اند و سپس ۵ نفر از عوامل امنیتی اوین بر سر وی ریخته و به قصد کشت او را کتک زده اند. به طوریکه ضربه شدیدی که به سر او وارد آمده است توسط پزشک زندان ضربه مغزی تشخیص داده شده است.بر اثر این ضربه بینایی وی مختل شده است. نوری زاد بعد از این عمل غیر اخلاقی و غیر قانونی ماموران زندان اوین از سه روز پیش در اعتصاب کامل آب و غذا به سر می برد. وی به خانواده خود اعلام کرده اگر وضعیت به همین منوال باشد زنده نخواهد ماند. همچنین نوری زاد پس از ضرب و شتم از سلول دو نفره اش دربند ۲۴۰ به دخمه ای بی نور و بدون جریان هوا و همچنین سرویس بهداشتی منتقل شده است.
با ۱۲۹ امتیاز و ۹ نظر اجتماعی فرستاده شده در بخش
نظرات

 


روز سه شنبه محمد نوری زاد را به بهانه ی هواخوری از سلول خارج کرده اند و سپس ۵ نفر از عوامل امنیتی اوین بر سر وی ریخته و به قصد کشت او را کتک زده اند.به طوریکه ضربه شدیدی که به سر او وارد آمده است توسط پزشک زندان ضربه مغزی تشخیص داده شده است.بر اثر این ضربه بینایی وی مختل شده است. نوری زاد بعد از این عمل غیر اخلاقی و غیر قانونی ماموران زندان اوین از سه روز پیش در اعتصاب کامل آب و غذا به سر می برد. وی به خانواده خود اعلام کرده اگر وضعیت به همین منوال باشد زنده نخواهد ماند. همچنین نوری زاد پس از ضرب و شتم از سلول دو نفره اش دربند ۲۴۰ به دخمه ای بی نور و بدون جریان هوا و همچنین سرویس بهداشتی منتقل شده است.
با ۱۲۵ امتیاز و ۱ نظر اجتماعی فرستاده شده در بخش
نظرات

 


شاپور بختیار و منشی وی سروش کتیبه در خانه مسکونی بختیار در حومه پاریس به قتل می‌رسند. ترور توسط گروهی سه‌نفره به نام‌های فریدون بویراحمدی، محمد آزادی و علی وکیلی‌راد و با دستور مسئولین وقت جمهوری اسلامی انجام شد.
با ۱۲۳ امتیاز و ۷ نظر سیاست فرستاده شده در بخش
نظرات

 


کیانا فیروز جوان ایرانی که فیلمی براساس زندگی خودش درباره یک لزبین و نشان دادن ظلم دولت ایران ساخته بود ٬ هم اکنون بدلیل مخالفت دولت انگلستان با درخواست پناهندگی وی در خطر بازگرداندن به ایران و احتمالا اعدام روبروست. کیانا ۲۷ ساله دو سال پیش با ویزای تحصیلی به انگلستان سفر کرد و در همین هنگام وزارت اطلاعات ایران از ردپای وی در ساخت فیلمی مستند درباره زندگی همجنسگرايان در تهران مطلع شد٬ با این حال دلیل رد پرونده کیانا این اعلام شده است که وی میتواند همجنسگرایی خود را پنهان کند این در حالی است که کیانا می گوید با پخش شدن فیلم ساخته شده با بازی وی همجنسگرایی وی علنی شده است و او با خطر بزرگی روبرو است
با ۱۲۲ امتیاز و ۴۰ نظر اجتماعی فرستاده شده در بخش
نظرات

 


صبح امروز در پایان جلسه ای که بمناسبت یادبود استادم مرحوم میرزا جواد تهرانی در شهر ری شرکت کرده بودم در حین خروج مورد حمله چند نفر لباس شخصی قرار گرفتم و بعد در وسط بزرگراه نزدیک حرم یک اتومبیل پراید جلویم پیچید و چندین موتور سوار با لگد و کابل و چاقو به اتومبلم حمله کردند و شیشه ها را شکستند و گاز اشک آور به داخل اتومبلم انداختند و من تانستم به شکل معجزه آسائی از آن منطقه با شیشه های شکسته و چشم پر اشک خارج شوم. خیلی حمله وحشیانه ای بود.هیچکس هم به کمکم نیامد. خیلی مطمئن و بدون واهمه. خدا رحمم کرد. عکسهای اتو مبیلم را که بعدا گرفتم خواهم گذاشت. منبع صفحه فیس بوک محمدعلی ابطحی http://www.facebook.com/#!/notes/mohammad-ali-abtahi/hmlh-whshyanh-w-pr-khtr-amrwz-bh-mn/10150194436470080
با ۱۱۲ امتیاز و ۵ نظر سیاست فرستاده شده در بخش
نظرات

 


سیاست با تمام پیچیدگیهایی که دارد، گاهی بقدری ساده می شود که یک کودک خردسال هم از آن سر در می آورد. گاهی تعاملهای سیاسی در حد یک معامله پایاپای پایین می آید. مثل مبادله یک قاتل بین المللی ایرانی با یک معلم فرانسوی که چند روز پیش اتفاق افتاد. دو طرف هم خوشحال و راضی اند، یکی قاتل پایبند به ولایت فقیه و بین المللی اش را گرفته و دیگری یک شهروند زن معلم را، که هر کدام به درد دولتشان می خورند! بخصوص طرف ایرانی که بجای اینکه ننگین باشد که نام یک تروریست بعد از سالها سر زبانها افتاده و پرونده ننگین سپاهش بازخوانی شده با تاج گل و کمیته استقبال به پیشواز وکیلی راد می رود. . . . چرا که نه؟ . . . مگر برای یک حکومت قاتل، دروغگو و سرکوب گر چیزی بهتر از یک قاتل حرفه ای پایبند به نظام هم وجود دارد؟ اصلا گوهری بوده برای نظام ولایت فقیه که بازیابی شده، یوسفی بوده برای یعقوب که به وطن بازگشته. دست آقای سارکوزی درد نکند. امثال جعفر پناهی و زید آبادی به چه درد نظام می خورند؟ کم نداریم دانشگاهی و فرهیخته که مثل خانم کلوتولید رایس زندانی باشند و چه بسا سخت تر تحت فشار و شکنجه باشند. اینها که به درد ما نمی خورند. فیلمساز و منتقد و روشنفکر و روزنامه نگار که به قول خود حکومت فاسد و محارب و مزدور هستند در حکومت ولایی ما جایی ندارند، کمکی هم که به ظهور آقا نمی کنند . . . ای کاش هرکشوری که نیاز به یک قاتل حرفه ای ندارد برای ما بفرستد و جعفر پناهی ما را بگیرد، که برایشان کارآمد تر از ماست. اصلا چرا یک جعفر پناهی؟ امثال جعفر پناهی زیاد داریم، یک دوجین از این محاربین ناشناس و مظلوم هم سر می دهیم. ندا و سهراب و فرزاد و ده ها آزاده مثل آنها که مظلومانه رفتند، پس تا دیرتر نشده عزیزان دربند ما را با قاتل و جانی هایتان معاوضه کنید. حکومت ما لایق یک فیلمساز بین المللی، استاد دانشگاه، جوان با استعداد، روزنامه نگار آزاده و حتی کارگر ساده زحمت کش هم نیست! برای اتریشیها هم بد نیست که جوزف فریتزل معروف و مخوف را برای سپاه بفرستند و بجایش هر قلم انسان آزاده ای را که می خواهد بردارد. باور کنید سود می برید. برای برادران بسیج و سپاه هم بد نیست یک همکار کار بلد مثل جوزف فریتزل داشته باشند، که بعد از یک دوره آموزشی نزد آقای طائب، بتواند در زندانهای مخوف ایران، کمکی باشد برای نظام ولایت فقیه! . . .
با ۱۱۰ امتیاز و ۶ نظر سیاست فرستاده شده در بخش
نظرات

 


به خودم می‌بالم محمد نوری‌زاد! به خودم می‌بالم که هم‌وطن آزادمردی چون توام که این‌چنین تاوان حقیقت‌جویی‌اش را شجاعانه و یک تنه پس می‌دهد. گفته بودی این طور بگذرد زنده نخواهی ماند. کاش این جمله را نمی‌گفتی. تو زنده می‌مانی مرد! با این همه نگاهی که به سلول کوچک تو دوخته شده تو باید که زنده بمانی. و می‌مانی. محمد نوری زاد عزیز!‌دست و پای لرزان و دهان خشک و چشمان کم‌سویت بوسه‌باران خلق باد! دلم خواست شعری پیشکش مردانگی‌ات کنم. هیچ بیتی گویاتر از زبان دردآلود سایه خطاب به هم‌سلولی اعدامی‌اش جمشید نبود. پیش از تو دخمه‌هایی از همان دست که تو روزگار در آن می‌گذرانی، زادگاه این شعر بوده است و امروز خط به خط‌ش ارزانی وجود باوجودت:
با ۱۱۰ امتیاز و ۲ نظر سیاست فرستاده شده در بخش
نظرات

 


آزادی کلوتید رایس در برابر علی وکیلی راد، برخلاف قولی که سارکوزی داده بود، نشان‌دهنده‌ی این است که یک‌بار دیگر دستگاه عدالت فرانسه، وسیله‌ای برای معامله شده و این حیف است.این تنها به تمدن، حیثیت فرانسه و به ارتباطات تاریخی مردم ایران با کشور فرانسه صدمه نمی‌زند. این به تمام دستاوردهای مشترک بشری لطمه می‌زند.این زد و بند‌ها غیر از این که این‌ها را تشویق به استمرار این قبیل کارها کند فایده‌ای دیگر ندارد. همین الان سه آمریکایی کوهنورد را گرفتند. می‌خواهند بازهم معامله کنند. فلان قاتل را پس بدهید، تا ما کوهنوردهای‌تان را پس بدهیم. فلان قاچاقچی اسلحه را پس بدهید، تا ما دانشجوی شما را پس بدهیم. این‌ها تشویق شده‌اند. تمام این سی و یک‌سال این کار را کردند. از نظر من این‌ها حقوقی ایجاد کرده‌اند به اسم «حقوق گروگان‌گیری». تعجب‌ هم نکنید که من می‌گویم حقوق گروگان‌گیری. جنگ عمل زشتی است، ولی حقوق جنگ وجود دارد. این‌ها حقوق گروگان‌گیری را در بشریت ایجاد کرده‌اند و از آن خورده‌اند، از آن استفاده کرده‌اند و حاکمیت‌شان را تقویت کرده‌اند.»
با ۱۰۸ امتیاز و ۶ نظر سیاست فرستاده شده در بخش
نظرات

 


این خبر امروز صبح از طریق یکی از بستگانم در داخل کشور به دستم رسیده است که به علت اهمیتش گفتم با شما هم شریک شوم. اول این را عرض کنم که ایشان که خبر را به من رسانده از اعضای سپاه است، اما یکی دو سالی است که ظاهرا راه خودش را لااقل از درون ذهنش جداکرده از اینها (خیر، نترسید، اینقدر از اقوام دور و نزدیک من در سپاه هستند متاسفانه، که فکر نمیکنم این اشاره برای شناسائی فرد مورد نظر کافی باشد!). در هر حال خبری که میخواستم با شما در میان بگذارم این بود که لااقل در خود سپاه شایع شده که محمد نوری زاد مورد غضب شخصی جناب آغا قرار گرفته و این بلاهائی هم که سرش میآید به اشاره مستقیم و غیر مستقیم شخص معظم دارد انجام میشود. که البته متاسفانه یک معنیش این است که بیچاره آقای نوریزاد را شاید راه گریزی از این شکنجه های شیطانی نباشد... من هم امیدم این است که این خبر دروغ باشد، اما دروغ چرا، حقیقتش از یکطرف تا کنون از این فردی که ذکر شد خبر بیخود نشنیده ام، و از طرف دیگر موضوعی مثل این هم بیخود و بیجهت در افواه سپاه شایع نمیشود، بخصوص که مربوط به خود جناب رهبری هم باشد، و بنا بر این از وقتی این را شنیده ام شدیدا غمگین شده ام و نگرانم از جان و عاقبت نوری زاد در سیاهچال و در چنگال عفریتهای رهبری. در هر حال شخصا حرف و اطلاعات و جزئیات دیگری برای اضافه کردن ندارم به جز اینکه بگویم واقعا طاقتم دارد طاق میشود برای تمام شدن اینهمه زجر و شکنجه و دردی که همه مان داریم به طرق مختلف تحمل میکنیم از این رژیم نامشروع دروغ و جنایت. واقعا کی میشود که ملت ما هم روی خوش آزادی و نشاط را ببیند؟ گناهمان چیست آخر؟
با ۱۰۶ امتیاز و ۱۲ نظر اجتماعی فرستاده شده در بخش
نظرات

 


سلام محسن روح الامینی ... اندی نایت خودمون ... خوبی؟ اون بالاها خوش می گذره؟ اومده بودم که فقط تولدت رو تبریک بگم ... نمی دونم تولد یه دوستی که شهید شده رو چه جوری باید تبریک گفت ..." 20 می" روز تولدت بود و دوستامون روی وال فیس بوکت تولدت رو تبریک گفته بودن ... یکی از بچه ها گفته بود هیچ وقت پیر نمی شی و همیشه جوون می مونی ... اندی جون خیلی زود رفتی ... دلم خیلی برات تنگ شده ... ... تولدت مبارک مرد جاودانه :(((((
با ۱۰۲ امتیاز و ۷ نظر اجتماعی فرستاده شده در بخش
نظرات

 


رهانا:روز سه شنبه محمد نوری زاد را به بهانه ی هواخوری از سلول خارج کرده اند و سپس ۵ نفر از عوامل امنیتی اوین بر سر وی ریخته و به قصد کشت او را کتک زده اند.به طوریکه ضربه شدیدی که به سر او وارد آمده است توسط پزشک زندان ضربه مغزی تشخیص داده شده است.بر اثر این ضربه بینایی وی مختل شده است. به گزارش کلمه،نوری زاد بعد از این عمل غیر اخلاقی و غیر قانونی ماموران زندان اوین از سه روز پیش در اعتصاب کامل آب و غذا به سر می برد. وی به خانواده خود اعلام کرده اگر وضعیت به همین منوال باشد زنده نخواهد ماند.همچنین نوری زاد پس از ضرب و شتم از سلول دو نفره اش دربند ۲۴۰ به دخمه ای بی نور و بدون جریان هوا و همچنین سرویس بهداشتی منتقل شده است. محمد نوری زاد سه نامه به رهبر و همچنین رئیس قویه قضائیه نوشته بود که آنها را در وبلاگش منتشر کرد و در پی آن به اتهام توهین به رهبری و رئیس قویه قضائیه از ۳۰ آذر ۱۳۸۸ در بازداشت به سر می برد . وی چهارمین نامه خود به رهبری را از داخل زندان اوین نوشت+. دادگاه در حکم بدوی برای این هنرمند ۳ سال و نیم حبس به علاوه ۵۰ ضربه شلاق تعیین کرده است
با ۱۰۱ امتیاز و ۰ نظر اجتماعی فرستاده شده در بخش
نظرات

 


اگر داد نزنم، همسرم تا چند روز دیگر جان خودش را از دست می دهد. درست است که در برابر همه این رفتارهای غیر انسانی، وقتی هیچ راهکاری پیش روی ما نمی گذارند به اجبار خودمان را برای همه چیز آماده کرده ایم اما چگونه توقع دارند که داد هم نزنیم؟ حال ما شبیه کسانی است که دارند ما را در آب غرق می کنند، دارند جان مان را می گیرند بعد می گویند داد هم نزنید، کمک هم طلب نکنید. محمد نوری زاد، کارگردان و نویسنده ای که از آذرماه سال گذشته در زندان است روز سه شنبه توسط عوامل امنیتی اوین مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. این روزنامه نگار در اعتراض به این اقدام ماموران اوین دست به اعتصاب کامل زده است. فاطمه ملکی همسر محمد نوری زاد در گفت و گو با جرس توضیحاتی درباره این اتفاق می دهد: خانم ملکی! با خبر شده ایم که همسر شما در زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است و در اعتراض به این اقدام نیز دست اعتصاب غذا به زده است، آیا این خبر صحت دارد و شما خودتان چگونه مطلع شده اید؟ وقتی در ملاقات کابینی آقای نوری زاد را دیدم، لازم نبود که حرفی بزند، سر و وضع آشفته او، خود گویای همه چیز بود. به قصد کشت او را کتک زده بودند، وقتی همسرم می خواست این واقعه غیر انسانی که باورش هنوز برای همه ما دشوار است را تعریف کند، هم او گریه می کرد و هم ما. گفته است دو شبانه روز است که در اعتراض به این رفتار خشونت آمیز لب به آب و غذا نزده است. اگر کسی امروز به داد او نرسد تا دو سه روز دیگر باید پیکر بی جان آقای نوری زاد را از اوین تحویل بگیریم. کمی بیشتر از وضعیت جسمی ایشان به ما می گویید؟ جراحت تا چه اندازه ای است و آیا مراقبت ها هم متناسب با حال ایشان هست؟ فاجعه اینجاست که همسرم در این ضرب و شتم، دچار ضربه مغزی شدیدی شده است، می گوید بینایی اش هم در اثر ضربه ای که به مغرش وارد کرده اند، مختل شده است. متاسفانه وضعیت او خیلی حاد است. آنقدر چهره اش متاثر بود که من خودم را به سختی کنترل کردم تا شاید کاری برایش بکنم. می گفت؛ بعد از اینکه کتکش زده اند او را به یک دخمه ای منتقل کرده اند که از کمترین امکانات بهداشتی برای مداوای بلایی که خودشان به سرش آورده اند هم محروم مانده است. به چه کسی بگوییم که این رسم انسانیت نیست ، یک انسان را به جرم نوشتن چند نامه در زندان بیاندازند و بعد هر روز ما (خانواده اش) را مورد آزار و اذیت قرار دهند. همسر شما یک بار از زندان به رهبری نامه نوشته است و او بارها ایشان را پدر هم خطاب قرار داده اند، آیا ممکن است بار دیگر به دلیل نوشتن نامه ای جدید مورد ضرب و شتم قرار گرفته باشد؟ هیچ نمی دانم. من فقط می دانم تمام وسایل اش را هم در زندان به غارت برده اند. همه دست نوشته هایش را از او گرفتند، حتی کاغذ و قلم هم دیگر ندارد. وقتی خبر را مطلع شدید آیا با مسولان قضایی تماس گرفته اید؟ به عنوان مثال با نمایندگان مجلس یا هیچ مسوولی که بتواند در این زمینه شما را یاری کند دیدار یا گفتگو کرده اید؟ هیچ کس علی الظاهر پاسخگو نیست. من فقط با آقای تابش نماینده مجلس تماس گرفته ام و از ایشان خواسته ام به دادمان برسد. هیچ کس نمی خواهد بشنود در این کشور چه بلایی دارد به سر دلسوزان کشور می آید؟ چشم هایشان را بسته اند، گوش شنوایی نیست . با چه زبانی بگویم اگر امروز کسی به داد مان نرسد تا سه چند روز دیگر فاجعه بزرگتری اتفاق خواهد افتاد.. من حتی از آقای ابوترابی و احمد توکلی نمانیدگان تهران خواهش کرده ام که فقط یک بار بروند به زندان. این وظیفه مجلس است. از آنها بارها خواهش کرده ام فقط برای هواخوری یک بار بروند در اوین راه بروند تا بفهمند آنجا چه خبر است. این مجلس اگر قرار بود کاری بکند دیگر به طرحی که مربوط به تحقیق و تفحص از بازداشتگاه های کشور بود نه نمی گفتند همین رای منفی مجلس یعنی حتی نمی خواهند تحقیق کنند، نمی خواهند بشنوند. با مسولان قضایی چه؟ آیا با خود دادستان که مسول رسمی این پرونده ها است صحبت کرده اید؟ تنها یک بار موفق شده ام با خود آقای جعفری دولت آبادی دادستان تهران دیدار کنم که همان یکبار هم ایشان به من گفت تا زمانی که اندیشه آقای نوری زاد مهار نشود، از آزادی خبری نخواهد بود که من به همین هم اعتراض کردم و گفتم اگر امروز به جایی رسیده ایم که باید شمشیرها را علیه اندیشه افراد بالا ببریم، باکی نیست اما چرا کسی را که به خاطر اندیشه اش زندانی کرده اند این چنین با بی رحمی و خلاف اصول ابتدایی انسانی مورد ضرب و شتم قرار می دهند؟ چرا خانواده ها را آزار می دهند، این انصاف نیست. ....
با ۹۵ امتیاز و ۳ نظر سیاست فرستاده شده در بخش
نظرات

 


وقتی جمهوری اسلامی می ترسد نا خدا گاه افسار از دست داده رم می کند.زندانی بی پناه سیاسی اش را زیر بار مشت و لگد می گیرد و مانند حیوان درنده به سویش جفتک پرت می کند.بله می ترسد که رم می کند.حتی از یک انسانی که در خفا محبوسش کرده و هیچ خطری برایش ندارد هم می ترسد و چون می ترسد جفتک پرانی می کند.آه که نمی شود این حیوان را رام کرد.آه که این حیوان خویش وحشی است.آه که هیچ زندانی از دست این حیوان ایمنی جانی ندارد.ای کاش هیچ انسانی به دست این حیوان گرفتار نشود.شما که شکنجه هایتان برای همه آشکار است.پس چرا خارج از اتاق شکنجه هم می زنید؟مگر وجدان ندارید؟آه که یادم نبود حیوان وجدان ندارد.حیف حیوان!حیوان وقتی رم می کند، جفتک می پراند و فرار می کند.شما چه؟فقط از خوی حیوانیتان جفتک انداختن را فرا گرفته اید.انقدر ترسیده اید؟انقدر عنان از کف داده اید؟باید هم بترسید!چیزی نمانده تا رام شوید.البته امیدی نیست که رام شوید.خوی حیوانیتان بیشتر از این حرف هاست.برای چه؟برای چه حیوانید؟آه که از خاطر برده بودم حیوان بلد نیست جواب بدهد.وقتی زمان به تنگش آید رم می کند.تا می توانید رم کنید.بلکه چند روز دیگر.یادمان نبود یونجه تان را باید کم کنیم.یونجه تان زیاد شده که تا حد مرگ می زنید.آغاز پایانتان نزدیک است.تا می توانید یونجه بخورید.تا چند روز دیگر از یونجه هم خبری نیست.
با ۹۰ امتیاز و ۶ نظر اجتماعی فرستاده شده در بخش
نظرات

 


ماه خرداد فرا می رسد .ماهی که تاریخ ایران معاصر ایران در آن فرازو نشیب هایی اساسی را تجربه کرده است.اما اساسی ترین خرداد تاریخ ایران خرداد 88 بود .خردادی که به لحاظ حادثه خیزی و حماسه سازی ایران را به صدر اخبار جهان رساند و نگاه میلیونها نفر را به ایران دوخت.اما باز هم در آستانه رسیدن به خردادی دیگر هستیم .خردادی که نیامده خبر از داغ بودنش حس می شود و برنامه و رخدادهای پیش بینی شده از ماههای پیش نشان از خردادی حادثه خیز می دهد .اگر چه ما به خرداد پر حادثه عادت داریم .اگر چه ما آماده هم نو ع رخداد هستیم اما یادکان نرود که 22 خردادی امسال از جنسی متفاوت است.نه اینکه این روز پایان همه چیز است چرا که مخالف سرسخت تعیین یک روز نهایی هستم و بر این باورم که تعیین رزو نهایی در میدان نبرد و مبارزه شکل خواهد گرفت نه پیشتر از وقوع حوادث. غیرتمندان به گوش باشیم که صدای پای خرداد می آید
با ۸۸ امتیاز و ۳ نظر سیاست فرستاده شده در بخش
نظرات

 


1. اسکناس نويسي حتي به صورت کوچک وريزنويس. اين کار را ميتوان روي يک دهم اسکناسهايي که در روز خرج مي کنيم، انجام دهيم. باور کنيد هيچ رسانه اي به اندازه پولي که بين اقشار مختلف جامعه مي گردد، تاثيرگذار نيست. 2. شعار نويسي هاي کوتاه، بدون خطر و گروهي در مکانها و زمانهاي خلوت. 3. بحث هاي کوتاه و منطقي با گروه خاموش و بي تفاوت جامعه در اتوبوس، مترو و تاکسي و محل کار 4. خریدن چیزهای ساده با طرحی از نماد جنبش سبز (خودکار سبز.لباس سبز ........) فقط کافي است چند مورد از دروغها و دزديهاي حاکميت را به صورت ملموس بيان کنيم، مطمئن باشيد تاثيرگذار است. اگر فقط همين چهار مورد بالا را 10% از جمعيت بيشمار سبزها انجام دهند، تاثير آن در رشد فراگير جنبش در بين توده هاي مختلف مردم به وضوح قابل مشاهده خواهد بود. به اميد ايراني آزاد و سربلند
با ۸۸ امتیاز و ۷ نظر اجتماعی فرستاده شده در بخش
نظرات

 


شیرین عبادی برنده جایزه "انجمن جهانی دموکراسی"، با تقدیم آن به جعفر پناهی و محمد نوری‌زاد، از پناهی خواست تا به اعتصاب غذای خود پایان دهد. این جایزه را اریک بترمان رئیس انجمن جهانی جایزه دموکراسی به خانم عبادی اهدا کرد. روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه (۲۰ مه) شهر بن آلمان میزبان شیرین عبادی، حقوقدان، فعال حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل در سال ۲۰۰۳ بود. خانم عبادی پیش از این به عنوان برنده جایزه "انجمن جهانی جایزه دموکراسی" معرفی شده بود. این جایزه روز ۳۰ اردیبهشت توسط اریک بترمان رئیس انجمن جهانی جایزه دموکراسی، در شهر بن آلمان به وی اهدا شد. در این مراسم شخصیت‌های سیاسی، فعالان حقوق بشر و روزنامه‌نگارانی از سراسر اروپا حضور داشتند. سال گذشته این جایزه برای اولین بار به واسلا هاول، از مبارزان دموکراسی خواه جمهوری چک و رئیس جمهور پیشین این کشوراهدا شده بود. پس از اعطای این جایزه‌، خانم شیرین عبادی در سخنانی یادآور شد، افتخار این جایزه متعلق به کسانی است که در سال‌های گذشته و به‌ویژه یک‌سال اخیر با تمام توان برای پیشبرد دموکراسی در ایران فعالیت نموده‌اند و بهای آن‌را نیز با جان خود پرداخت کرده‌اند. سپس خانم عبادی جایزه خود را به جعفر پناهی و محمد نوری‌زاد تقدیم کرد و افزود: «من از از این فرصت استفاده کرده و از آقای پناهی خواهش می کنم که به اعتصاب غذای خود پایان دهد تا بتواند با جسمی سالم به مبارزات خود ادامه دهد.» جعفر پناهی که از تاریخ ۱۱ اسفند ماه سال گذشته در بازداشت به سر می‌برد در اعتراض به عدم دسترسی به وکیل، عدم اجازه ملاقات با خانواده‌اش و آزار و اذیت جسمی و روحی در زندان از روز یکشنبه دست به اعتصاب غذای خشک زده است. انتقاد از نقش و عملکرد شورای نگهبان در ادامه این مراسم خانم عبادی گزارشی کوتاه از وضعیت دموکراسی در ایران را ارائه کرد. این حقوقدان ایرانی با اشاره نقش شورای نگهبان دربررسی صلاحیت کاندیداهای نمایندگی مجلس، ریاست جمهوری و سایر مناصب انتخابی گفت: «عملکرد شورای نگهبان به گونه‌ای بوده است که هر کس کوچکترین انتقاد سیاسی به عملکرد حکومت داشته باشد صلاحیتش رد شده و شورای نگهبان در این مورد موظف به پاسخگویی ذکر دلایل عدم صلاحیت نیست.» عبادی در ادامه با اشاره به روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دهم در ایران با ذکر این نکته که پیش از پایان شمارش آرا در برخی از حوزه ها نتیجه انتخابات اعلام شد افزود: «میلیون‌ها نفر از مردم با استفاده از حقی که قانون اساسی برای آنها مقرر می دارد برای اعلام اعتراض خود به شکل مسالمت آمیز در خیابان‌ها راهپیمایی کردند. اما جواب آنها گلوله بود و اعدام و زندان و متاسفانه این برخورد غیرقانونی و خشن تاکنون ادامه یافته است.» این وکیل دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حق وتو شورای نگهبان در مورد مصوبات مجلس مدعی شد که این شورا بارها بدون دلیل از این حق سوءاستفاده کرده‌است: «در مجلس ششم که اصلاح‌طلبان اکثریت آراء را در مجلس داشتند، قانون الحاق دولت ایران به کنوانسیون بین‌المللی رفع هرگونه تبعیض از زنان به تصویب رسید. اما شورای نگهبان به علت مغایرت با موازین اسلامی آن را وتو کرد و رئیس شورای نگهبان که یکی از روحانیون بنیادگرا است، اعلام داشت: بدترین روز عمر وی زمانی بود که خبردار شد مجلس شورای اسلامی قانون الحاق به کنوانسیون فوق الذکر را تصویب کرده است.» وی سپس به انتقاد از درخواست ایران برای پیوستن به کمیسیون مقام زن سازمان ملل تصریح کرد: «از همه خنده‌دارتر آن که دولت ایران داوطلب عضویت در کمیسیون مقام زن شد و چون هیچ کشور دیگری از منطقه‌ی آسیا داوطلب عضویت در این کمیسیون نبود، درخواست ایران پذیرفته شد، که در شرایط فعلی بعید نیست روحانی فوق‌الذکر به عنوان نماینده‌ی دولت ایران به کمیسیون مقام زن اعزام گردد.» نقض آزادی بیان و همکاری شرکت های غربی شیرین عبادی در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر این نکته که اولین پله‌ی دموکراسی، آزادی بیان است افزود: «تا ملتی آزاد نباشد که عقاید خود را بیان کند، چگونه می‌توان تصور دموکراتیک بودن حکومتی را داشت. تعداد کثیری از نشریات در سال‌های اخیر تعطیل شده‌اند و تعدادی از بهترین خبرنگاران و نویسندگان صرفاً به جرم نوشتن در زندان هستند که گرامی می‌دارم نام و یاد کیوان صمیمی، عیسی سحرخیز و عمادالدین باقی و ۳۷ خبرنگار دیگر که هم اکنون در زندان هستند.» وی با اشاره به گسترش سانسور به سایت‌های اینترنتی و همکاری شرکت‌های کورپوریشن نوکیا، زیمنس، با حکومت ایران برای کنترل بیشتر موبایل‌ها و پیامک‌ها گفت که یک بار دیگر ثابت شد شرکت‌‌های غربی هنگام امضای قراردادهای تجاری به راحتی حقوق بشر و آزادی بیان را نادیده می گیرند. نقض حقوق بشر در هرکجا باشد محکوم است برنده جایزه صلح نوبل تصریح کرد: «همانگونه که دولت ایران حق دارد و می‌تواند به نقض حقوق بشر در عراق و فلسطین و لبنان اعتراض کند، سایر حکومت‌ها و مردم دنیا نیز حق دارند نسبت به نقض حقوق بشر در ایران اعتراض کنند و این امر دخالت در امور داخلی یک کشور نیست.» عبادی افزود: «نمی‌توان زندان گوانتانامو و ابوغریب را فراموش کرد. نمی‌توان چشم بر وضعیت تبعیض‌آمیز زنان در کشورهائی چون عربستان بست. نمی‌توان خاطره‌ی دردناک کشتار مسلمانان چین را از یاد برد. نباید وضعیت اسفناک مردم بی‌پناه غزه را فراموش کنیم. اما در عین حالا باید توجه داشت که نقض حقوق بشر در یک کشور مجوز نقض حقوق بشر در کشور دیگری نیست.» ما با حمله نظامی و تحریم‌ مخالفیم عبادی با ذکر اینکه دموکراسی یک شبه حاصل نمی‌شود افزود: «دموکراسی یک پروسه‌ی تاریخی است که باید سیر تکاملی خود را طی کن
با ۸۳ امتیاز و ۱ نظر اجتماعی فرستاده شده در بخش
نظرات

 


مجلس هشتم طرح مصطفی کواکبیان نماینده سمنان در فراکسیون اقلیت درباره «تحقیق و تفحص از بازداشتگاههای کشور» را با ۹۰ رای مخالف در برابر ۶۳ رای موافق رد کرد. جای بسی تاسف است وقتی شاهدیم نمایندگانی که فساد در قوه قضاییه را دیده اند و از حوادث کهریزک آگاه هستند، از وظیفه قانونی ای که مردم از آنها انتظار دارند شانه خالی کرده و به جای دفاع از حقوق مردم بی گناه و آسیب دیده به جانبداری از حقوق حسین شریعتمداری می پردازند که چرا به جرم توهین و نشر اکاذیب به دادگاه فراخوانده شده است. کاش آنقدر که فکر محاکمه یاران انقلاب، آقایان مهدی کروبی و میرحسین موسوی هستند، ذره ای هم به محاکمه قاتلین فرزندان بیگناه این ملت نجیب در شکنجه گاه کهریزک و مشابه آن اهمیت می دادید.
با ۷۸ امتیاز و ۳ نظر سیاست فرستاده شده در بخش
نظرات

 
 --
Sacred cows make the best hamburgers

__._,_.___
Recent Activity:
This is a non-political list.
MARKETPLACE

Stay on top of your group activity without leaving the page you're on - Get the Yahoo! Toolbar now.


Get great advice about dogs and cats. Visit the Dog & Cat Answers Center.


Hobbies & Activities Zone: Find others who share your passions! Explore new interests.

.

__,_._,___

هیچ نظری موجود نیست:

بايگانی وبلاگ